ارور یخچال فریجیدر

ارور یخچال فریجیدر

ارور یخچال فریجیدر

ارور یخچال فریجیدر در صفحه نمایش دما ظاهر می‌شوند. با نگاه کردن به این ارور کدهای نشان داده شده، و با دنبال کردن رویکرد متناسب با هر ارور کد، در پی رفع مشکل برخواهید آمد و یا اینکه حداقل متوجه می‌شوید کدام قسمت یخچال دچار عیب شده و علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، خودتان درصدد رفع مشکل برمی‌آیید یا اینکه تعمیرکار متخصص را در مسیر درست، جهت رفع عیوب قرار می‌دهید.

تهران تکنیک | تعمیر لوازم خانگی فریجیدر

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر فریجیدر در تهران

نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال فریجیدر در تهران

مناطق تحت پوشش

تعمیر یخچال فریجیدر شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

تعمیر یخچال فریجیدر شرق و جنوب شرق

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

تعمیر یخچال فریجیدر مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

تعمیر یخچال فریجیدر شمال غرب

سعادت آباد -شهرک غرب- ستارخان- اشرفی اصفهانی

تعمیر یخچال جنرال الکتریک غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

انواع ارور یخچال فریجیدر

ارور یخچال فریجیدر

ارور OPفریزر فریجیدر

(سنسور دمای فریزر باز شده است. )  ابتدا یخچال را از برق بکشید. سیمی که سنسور دمای فریزر را به برد کنترل الکترونیکی وصل می‌کند، چک کنید. تمامی سیم ها را مجددا وصل کنید.

اگر اتصال سیم‌ها اوکی بود و مشکلی نداشت، سوکت سیم سنسور دمای فریزر را در بیاورید و دو سر سنسور به مولتی‌متر وصل کنید و مقاومت آن را اندازه بگیرید.

 • اگر عدد سنسور صفر درجه است، باید مولتی‌متر مقاومت 84925 اهم را نشان دهد.
 • اگر عدد سنسور 32 درجه باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 32566 اهم را نشان دهد.
 •  اگر عدد سنسور 72 درجه (دمای اتاق) باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 11304 اهم را نشان دهد.

(حال وقتی یخچال را از برق بکشیم از کجا بدانیم که عدد سنسور چند درجه است؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان سنسور را محیط اتاق قرار داد، تا هم دما شود.

در این حالت عدد سنسور 72 درجه است. و اگر سنسور را در مخلوط آب و یخ قرار دهیم، مساوی با حالتی است که سنسور عدد 32 درجه را نشان دهد.)
اگر مولتی‌متر مقاومت بی‌‌نهایت را نشان داد سنسور مشکل دارد و باید تعویض شود.

اگر مولتی‌متر مقاومت درستی از سنسور را نشان داد، از درستی عملکرد سنسور اطمینان حاصل می‌شود.

حال به سراغ احتمالات بعدی می‌رویم. ابتدا سیم سنسور را مجددا متصل کنید و اینبار مقاومت سنسور را از دو سر سیم اتصال سنسور به برد کنترل الکترونیکی، اندازه‌گیری کنید. سنسور دمای فریزر از طریق دو سیم خاکستری و سفید به برد کنترل الکترونیکی در قسمت کانکتور J4A متصل شده است.

اتصال کانکتور J4A را از برد کنترل الکترونیکی خارج کنید و مقاومت را از طریق سیم سفید و خاکستری اندازه‌گیری کنید. مولتی‌متر باید همان اعدادی که در اندازه‌گیری سنسور دمای فریزر نشان داد، به نمایش بگذارد. اگر در این حالت اندازه‌گیری، مقاومت بی‌نهایت نشان داد، بگردید و قطعی سیم را پیدا کنید. 

اگر اندازه‌گیری مقاومت از طریق سیم‌ها درست بود، شما احتمالا نیاز به تعویض برد کنترل الکترونیکی دارید؛ چرا که مقدار درستی از مقاومت سنسور دریافت نمیکند و فرمان‌های نادرست به دیگر اجزا مثل فن صادر می‌کند.

ارور OP یخچال فریجیدر

(سنسور دمای یخچال باز شده است. ) به هنگام رویارویی با ارور یخچال فریجیدر کد OP در قسمت یخچال، همان عملکردی که برای قسمت فریزر داشتیم، در پیش می‌گیریم تنها تفاوت جزئی را در ادامه بیان می‌کنیم:
هنگام اندازه‌گیری مقاومت دو سر سنسور اینبار اعداد زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد.


 • اگر عدد سنسور 32 درجه باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 32566 اهم را نشان دهد.

 • اگر عدد سنسور 37 درجه است، باید مولتی‌متر مقاومت 28300 اهم را نشان دهد.

 •  اگر عدد سنسور 72 درجه (دمای اتاق) باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 11304 اهم را نشان دهد.

 • اگر مولتی‌متر مقاومت بی‌‌نهایت را نشان داد سنسور مشکل دارد و باید تعویض شود.


تفاوت دیگری که در یخچال و فریزر وجود دارد، رنگ سیم اتصال سنسور به برد کنترل الکترونیکی می‌باشد.
رنگ سیم در این بخش خاکستری و مشکی است.

ارور SH فریزر فریجیدر

(سنسور دمای فریزر اتصال کوتاه شده است. ) هنگام مشاهده ارور یخچال فریجیدر کد SH در قسمت فریزر، توصیه می‌شود، ابتدا یخچال را از برق بکشید و سنسور دمای فریزر را از سوکت سیم خارج سازید. مقاومت سنسور را با مولتی‌متر اندازه‌گیری کنید.

 • اگر عدد سنسور صفر درجه است، باید مولتی‌متر مقاومت 84925 اهم را نشان دهد.
 • اگر عدد سنسور 32 درجه باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 32566 اهم را نشان دهد.
 • اگر عدد سنسور 72 درجه (دمای اتاق) باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 11304 اهم را نشان دهد.
 • اگر سنسور مقاومت کمتر از 10 اهم نشان دهد، باید سنسور (ترمیستور) را تعویض کنید. 

حال به سراغ احتمالات بعدی می‌رویم. ابتدا سیم سنسور را مجددا متصل کنید و اینبار مقاومت سنسور را از دو سر سیم اتصال سنسور به برد کنترل الکترونیکی، اندازه‌گیری کنید.

سنسور دمای فریزر از طریق دو سیم خاکستری و سفید به برد کنترل الکترونیکی در قسمت کانکتور J4A متصل شده است. اتصال کانکتور J4A را از برد کنترل الکترونیکی خارج کنید و مقاومت را از طریق سیم سفید و خاکستری اندازه‌گیری کنید.

مولتی‌متر باید همان اعدادی که در اندازه‌گیری سنسور دمای فریزر نشان داد، به نمایش بگذارد. اگر در این حالت اندازه‌گیری، مقاومت کمتر از ده اهم نشان داد، بگردید و قطعی سیم را پیدا کنید.

اگر اندازه‌گیری مقاومت از طریق سیم‌ها درست بود، شما احتمالا نیاز به تعویض برد کنترل الکترونیکی دارید.

ارور یخچال فریجیدر

ارور SH یخچال فریجیدر

(سنسور دمای یخچال اتصال کوتاه شده است. ) هنگام مشاهده ارور یخچال فریجیدر کد SH در قسمت یخچال، همان عملکردی که برای قسمت فریزر داشتیم در پیش می‌گیریم تنها تفاوت جزئی را در ادامه بیان می‌کنیم:


 • اگر عدد سنسور 32 درجه باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 32566 اهم را نشان دهد.

 • اگر عدد سنسور 37 درجه است، باید مولتی‌متر مقاومت 28300 اهم را نشان دهد.

 •  اگر عدد سنسور 72 درجه (دمای اتاق) باشد، مولتی‌متر باید مقاومت 11304 اهم را نشان دهد.


اگر مولتی‌متر مقاومت کمتر از ده اهم را نشان داد سنسور مشکل دارد و باید تعویض شود.
تفاوت دیگری که در یخچال و فریزر وجود دارد، رنگ سیم اتصال سنسور به برد کنترل الکترونیکی می‌باشد.
رنگ سیم در این بخش خاکستری و مشکی است.

ارور  SY EF یخچال فریجیدر

(جریان فن تبخیر (evaporator fan) قطع است. ) هنگام مشاهده ارور یخچال فریجیدر کد SY EF توصیه می‌شود، یخچال را از برق بکشید و اتصال سوکت سیم فن تبخیر به فریزر را چک کنید.

اگر سوکت در آمده است، اتصال را برقرار کنید. اگر این قسمت اوکی بود، اتصال سیم فن تبخیر به برد کنترل الکترونیکی چک شود ( سیم‌های قهوه‌ای/ سفید، آبی/ سفید و زرد/ سفید به سوکت J4A و سیم قرمز/ سفید به سوکت J4B ). اگر اتصال‌ها مشکلی نداشتند، باید فن تبخیر را تعویض کنید. در ادامه اگر حتی با تعویض فن تبخیر، مشکل مرتفع نگردید؛ باید برد کنترل الکترونیکی تعویض گردد.

ارور SY CE یخچال فریجیدر یا ارور SY CF یخچال فریجیدر

(قطع ارتباط بین برد کنترل الکترونیکی و نمایشگر ارتباط با کاربر) هنگام رویارویی با ارور یخچال فریجیدر کد SY CF یا ارور یخچال فریجیدر کد SY CE توصیه می‌شود، یخچال را از برق بکشید و اتصال سوکت سیم بین برد کنترل الکترونیکی و نمایشگر ارتباط با کاربر(نمایشگر ارتباط با کاربر: ال ای دی و نشانگرهای موجود روی درب یخچال) چک کنید.

 در صورت اوکی بودن، برد کنترل الکترونیکی را تعویض کنید و اگر همچنان مشکل وجود داشت، نمایشگر ارتباط با کاربر را تعویض کنید. (در برخی موارد ارور 5Y CE نیز مشاهده شده که به مشکلات فی‌مابین ارتباط کاربر و برد کنترل الکترونیکی مربوط می‌شود.)

ارور 4 یخچال فریجیدر

(مشکل مربوط به دمپر کنترل) هنگام مشاهده ارور یخچال فریجیدر کد4 توصیه می‌شود، یخچال را از برق بکشید. سیم اتصال دمپر را با یونیت بررسی کنید، در صورت اوکی بودن سیم، احتمالا دمپر شکسته است و نیاز به تعویض دارد. اگر با تعویض دمپر، باز مشکل وجود داشت؛ شما احتیاج به بررسی دقیق‌تر برد کنترل الکترونیکی دارید.

ارور Ice t3 یخچال فریجیدر

(مشکل مربوط به یخ‌ساز) هنگام مشاهده ارور یخچال فریجیدر کد Ice t3 توصیه می‌شود، با تکنسین متخصص جهت رفع مشکل تماس بگیرید چرا که این قسمت بسیار تکنیکی‌است. البته اگر خودتان مهارت کافی دارید می‌توانید خودتان ترمیستور و یا مونتاژ کامل یخ‌ساز را تعویض کنید.
اگر شما ارور کدهایی را در صفحه نمایش یخچال فریجید خود مشاهده کردید که در دستورالعمل راجع به آن توضیحی داده نشده است، بدون فوت وقت با مرکز سرویس تماس حاصل فرمایید. چرا که این قبیل ارورها به معنی این است که یخچال شما دچار آسیب بزرگ شده‌است.
به یاد داشته باشید که قبل از شروع به تعمیر و یا تفحص جهت یافتن مشکل، حتما یخچال را از برق بکشید. این موضوع هم برای سلامتی شما و هم جهت محافظت یخچال شما مطرح می‌گردد. و اگر حین تعمیر، کار پیچیده شد، از تماس با متخصص برای کمک‌رسانی دریغ نکنید. مخصوصا اگر همچنان گارانتی وقت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *