زمان تعویض فیلتر یخچال ساید تمامی برند های مطرح

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید تمامی برند های معتبر

در این مقاله از سری مقالات آموزشی تهران تکنیک سعی داریم تا زمان تعویض فیلتر یخچال‌ساید  مختلف را بررسی و راه حل ساده و کاربردی آن را خدمت شما عزیزان قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

زمان تعویض فیلتر یخچال‌ ساید

یکی از آسان ترین راه هایی که متوجه می شویم که باید فیلتر یخچال ساید را تعویض کنیم، چراغ هشدار روی روی پنل یخچال ساید می باشد. به طوری که چراغ یخچال به رنگ قرمز یا نارنجی تغییر کند باید آن را تعویض کنیم.

 حداکثر عمر مفید برای تعویض فیلتر یخچال ساید معمولا 6 ماه و یا حداکثر 1 سال می باشد. باید توجه داشته داشیم که حتما فیلتر یخچال را در زمان مقرر شده تعویض نمایید. چرا که مواد داخلی آن اشباع شده و عملا دیگر کار تصفیه را انجام نمیدهد. با گذشت زمان زیاد مواد داخلی آن فاسد شده و مجب رشد باکتری ها می شود و یا حتی بعد از مدت ها کیپ شده و آب را به سختی از خود عبور می دهد. فیلتر یخچال ها دو نوع می باشند. یکی فیلتر داخلی یخچال ساید و دیگری فیلتر بیرونی یخچال ساید می باشد.

تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید مابه

بیشتر تولید کنندگان یخچال ساید مابه به شما عزیزان توصیه می کنند که فیلترهای یخچال آب هر 6 تا 12 ماه یکبار جایگزین شوند یا هنگامی که چراغ تغییر فیلتر روشن می شود. این فیلتر تصفیه آب و یخ طعم شما را تضمین می کند و یخچال و فریزر یخچال خود را به ترتیب بهینه کار می کند. در تعویض فیلتر یخچال خود حتما حتما به این موارد دقت کنید: نوع فیلتر، با تفکیک برند، نحوه نصب، نحوه ریست.

زمان تعویض فیلتر یخچال‌ساید وایت هاوس

برای این سایدها می توان یک یا دو فیلتر تصفیه آب بیرونی تهیه نمود که به آن فیلتر پشت ساید یا فیلتر بیرونی ساید نیز می گویند. قرار دادن فیلتر تصفیه آب در مسیر آب ورودی یخچال باعث می شود رسوبات، سیستم داخلی یخچال و ساید را دچار مشکل نکند. علاوه بر آن کیفیت آب و یخ یخچال، بهتر شود.فیلترهای بیرونی یخچال هیچ ارتباطی با برند و نوع یخچال نداشته و می توانید انواع مختلف آن را تهیه نمایید. فیلترهای بیرونی سایدبای ساید عموما هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شوند.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید پروفایل

زمان فیلتر یخچال به طور متوسط هر 6 ماه باید تعویض شود. البته ممکن است در برخی موارد شما ناچار شوید زودتر از 6 ماه اقدام به تعویض آن نمایید. تعمیر یا تعویض فیلتر یخچال پروفایل، امری تخصصی حساب می شود.

 در صورت نیاز به تعویض، حتما باید به نمایندگی پروفایل اطلاع دهید. از مواردی که در مورد یخچال پروفایل باید به آن پرداخت این است که این یخچال ها به آب شهری متصل هستند. در نتیجه داشتن فیلتر و نصب آن برای یخچال بسیار ضرورت دارد. لازم به ذکر است که لوله کشی نادرست برای یخچال، شما را با مشکل در توزیع آب روبرو خواهد کرد.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید ویرپول

بعد از اینکه چراغ اخطار فیلتر روشن شد و باید نسبت به تعویض این فیلتر اقدام کنید . حتما دقت کنید که بعد از تعویض فیلتر حدود 10 لیتر آب اول را دور بریزید و سپس استفاده کنید. عمر این فیلتر در صورتی که از فیلتر بیرونی استفاده نمایید 2 برابر یعنی 1 سال خواهد شد و در صورتی که دستگاه تصفیه آب را به یخچال متصل کرده باشید عمر آن 3 سال خواهد.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید فریجیدر

در یخچال ساید فریجیدر دو مدل فیلتر داخلی و بیرونی وجود دارد. وجود فیلتر کتابی در یخچال ساید باعث جلوگیری از رسوبات احتمالی در شیلنگ ها و یا دیگر قسمت های داخلی یخچال ساید می شود. زمان تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید فریجیدر بستگی به میزان مصرف از آن، از سه ماه تا نه ماه است که معمولا هر شش ماه یک بار فیلتر تعویض می شود. برای بهبود بیشتر کیفیت آب می توان از فیلتر های بیرونی در مسیر ورودی آب قرار داد استفاده کرد.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

در یخچال های سامسونگ یک چراغ مخصوص که با سه رنگ قرمز و آبی و بنفش وجود دارد. فعالیت فیلتر تصفیه آب به پنج ماه برسد رنگ بنفش چراغ روشن خواهد شد. پس از گذشت شش ماه از زمان استفاده، چراغ قرمز می‌شود و در این صورت می‌توان فهمید که زمان تعویض فیلتر یخچال‌ساید بای ساید فرا رسیده است. هرگاه فیلتر تعویض شود و فیلتر نو قرار گیرد، این چراغ به حالت آبی درخواهد آمد. معمولا در یخچال‌های سامسونگ زمان تعویض فیلتر هر شش ماه یکبار است.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید الجی

فیلترهای داخلی یخچال  الجی معمولا هر 6 تا 9 ماه باید تعویض شوند. زمان دقیق آن بستگی به میزان استفاده دارد. در یخچال ساید الجی نیز چراغی تحت عنوان فیلتر آب وجود دارد که با روشن شدن آن می‌توان فهمید زمان تعویض فیلتر داخلی ساید فرا رسیده است. همچنین در صورتی که اندازه یخ خروجی و یا فشار آب کاهش پیدا کند، ممکن است تعویض فیلتر ساید فرا رسیده باشد.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید میله


اگر بر روی صفحه نمایش یخچال ساید میله خود علامت قرمز یا چشمک زن مشاهده کردید به این معناست که زمان تعویض فیلتر یخچال شما فرا رسیده. در نحوه نصب فیلتریخچال ساید میله حتما دقت داشته باشید که :

  • ساید بای ساید میله دارای 2 عدد فیلتر داخلی و بیرونی می باشند.
  • نصب فیلتر داخلی آب یخچال ساید بای ساید میله به راحتی در داخل دستگاه تعبیه می شود.
  • برای نصب فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید میله یک سر آن به شیلنگ و سر دیگر آن به واسطه اتصال فیتینگ به ورودی منبع آب یخچال وصل نمایید.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید پروفایل

فیلتر یخچال بخشی از یخچال است که به طور متوسط هر 6 ماه باید تعویض شود. در برخی موارد شما ناچار شوید زودتر از 6 ماه اقدام به تعویض آن نمایید. تعمیر یا تعویض فیلتر یخچال پروفایل، امری تخصصی حساب می شود و در صورت نیاز به تعویض، حتما باید به نمایندگی پروفایل اطلاع دهید. از مواردی که در مورد یخچال پروفایل باید به آن پرداخت این است که این یخچال ها به آب شهری متصل هستند در نتیجه داشتن فیلتر و نصب آن برای یخچال بسیار ضرورت دارد. لازم به ذکر است که لوله کشی نادرست برای یخچال، شما را با مشکل در توزیع آب روبرو خواهد کرد.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید جنرال الکتریک

در یخچال ساید جنرال الکتریک از یک فیلتر یا چند فیلتر اما معمولا ۱ فیلتر در جهت بالابردن کیفیت آب و همچنین محافظت از سیستم داخلی در مقابل رسوب و باکتری ها استفاده می شود. معمولا عمر فیلترهای یخچال ۶ ماهه و یا نهایتا ۱ ساله است . اکثر فیلترهای داخلی یخچال عمر ۶ ماهه دارند. فیلترهای بیرونی هم در ۲ نوع ۶ ماهه و یا ۱ ساله هستند .دقت کنید کنید که در این یخچال ها باید تعویض فیلتر به موقع انجام شود.

امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر سوالی در مورد فیلتر یخچال ساید (changing fridge filter) در قسمت کامنت به ما اطلاع بدید تا کارشناسان حرفه ای ما راهنمای شما باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *