علت خنک نکردن انواع یخچال

علت خنک نکردن انواع یخچال

علت خنک نکردن یخچال تمامی برند های معتبر

در این مقاله از سری مقالات آموزشی تهران تکنیک سعی داریم تا علت خنک نکردن یخچال فریزر های مختلف را بررسی و راه حل ساده و کاربردی آن را خدمت شما عزیزان قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک

یکی از علل خنک نشدن یخچال جنرال الکتریک می تواند مشکل در فن باشد. در فریزر یخچال سیم پیچ اواپراتور توسط فن گردش هوا وجود دارد. خنک سازی ضعیف می تواند نتیجه افزایش بیش از حد یخ زدگی در کویل های تبخیری باشد. با گذشت زمان یخ زدگی روی سیم پیچ ها و فن جمع می شود. وقتی یخ زدگی روی سیم پیچ های اواپراتور جمع می شود، عایق می شوند.

 به همین دلیل فن در گردش نمی تواند هوا را روی سیم پیچ های مات کشیده کند. هنوز هم ممکن است مقدار کمی خنک کننده وجود داشته باشد زیرا یخ زدگی روی سیم پیچ ها وجود دارد، اما هیچ هوایی روی سیم پیچ ها جریان ندارد. این یخ زدگی باید توسط یخ زدایی دستی یا یخ زدایی خودکار انجام شود. در یخچال جنرال الکتریک می توانید مشکلات را مورد بررسی قرار بدهید و در صورت نیاز به تعمیر کار از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و مشکلات خود را بیان کنید.

تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک

علت خنک نکردن یخچال مابه

در یخچال مابه یکی از دلایل عدم خنک شدن مربوط به کمپرسور است.
کمپرسور قلب چرخه گردش هوا است. وقتی به درستی کار نکند ، کل فرآیند خنک سازی با مشکل مواجه می شود .

وظیفه کمپرسور فشرده سازی می شود از بخار خنک کم فشار به بخارات داغ فشار قوی است. 

سپس این مبرد فشرده به صورت بخارهای فشار قوی گرم از طریق کندانسور عبور می کند و در آنجا به مایع فشار قوی متراکم می شود. سپس این مایع از طریق سیم پیچ اواپراتور در جایی که تبخیر می شود جریان می یابد و تا بخار کم فشار خنک می شود. هوا بر روی سیم پیچ های خنک کننده جریان می یابد و یخچال را خنک نگه می دارد. بنابراین وقتی کمپرسور از کار افتاده است ، این چرخه به خوبی کار نمی کند.

علت خنک نکردن یخچال وایت هاوس

در یخچال وایت هاوس نیز مشکل خنک نشدن وجود دارد.

 یکی از مهم ترین علل خنک نکردن یخچال وایت هاوس ترمیستور سنسوری است که دمای هوا را در داخل یخچال کنترل می کند و شروع و توقف چرخه خنک سازی را کنترل می کند. اگر از کار بیفتد ، یخچال اصلاً خنک نمی شود یا به طور مداوم خنک می شود و دمای سرد آن بیش از حد است.

یکی دیگر از علت خنک نکردن یخچال وایت هاوس مشکل در خازن است.

 یک خازن استارت وجود دارد که برای راه اندازی کمپرسور نیاز است. 

در صورت سوختن این خازن ، ممکن است کمپرسور راه اندازی نشود و چرخه تبرید برای خنک سازی یخچال شروع نمی شود.

برای تعمیر و بر طرف شدن مشکل عدم خنک کردن یخچال می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. متخصصان ما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حضور می یابند و در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنند.

علت خنک نکردن یخچال پروفایل

از جمله علل خنک مکردن یخچال پروفایل می توان به دلایل ساده زیر اشاره نمود.

 فارغ از مشکل فنی در یخچال پروفایل موارد زیر هم باعث خنک نکردن یخچال می شود:

یخچال در دمای مناسب تنظیم نیست.

 چرا که هر یخچال در شرایط زمستانی و تابستانی نیاز دارد تا دمای متفاوتی برای آن در نظر گرفته شود. 

معمولا در زمستان دما بر روی 3 یا 4 و در تابستان بر روی 1 یا 2 درجه تنظیم می گردد.
بررسی های مجدد و سریع مشکلات یخچال باعث می شود از عیب یخچال به سرعت آگاه شده و در زمان مناسب با تعمیرکاران یخچال تماس بگیرید.

علت خنک نکردن یخچال ویرپول

یکی از علل های متعدد در ختک نکردن یخچال ویرپول معیوب بودن رله است.

 رله دستگاه کوچکی است که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد. 

در راه اندازی به کمپرسور کمک می کند. اگر رله استارت معیوب باشد، کمپرسور شروع به کار نمی‌کند و بنابراین فرآیند خنک سازی در یخچال شروع نمی شود. همچنین در یخچال ویرپول یک فن کندانسور وجود دارد که هوای گرم را از یخچال خارج می کند. بنابراین هنگامی که خراب می شود هوای گرم نمی تواند به داخل اتاق آزاد شود و در داخل یخچال باقی بماند. 

به همین دلیل دمای داخل یخچال افزایش می یابد. معیوب بودن موتور فن یا معیوب بودن پره های فن باعث جلوگیری از عملکرد صحیح فن کندانسور می شود.
برای تعمیر این یخچال ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و مشکلات خود را مطرح سازید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند و در محل مورد نظر شما اقدام به تعمیر یخچال می کنند.

علت خنک نکردن یخچال فریجیدر

یخچال فریجیدر یکی از محبوب ترین یخچال هایی است که امروزه در اکثر خانه های ایرانی قرار دارد.

 این یخچال گاهی با مشکلات خاصی نظیر خنک نکردن یخچال رو به رو می شود. 

یکی از علت های خنک نکردن یخچال فریجیدر می تواند مربوط به سیم پیچی کندانسور باشد.

 هنگامی که مبرد گرم فشار قوی در کندانسور متراکم می شود ، در طی این تبدیل گرمای زیادی پراکنده می شود

. اما وقتی سیم پیچ کندانسور کثیف و پر از آوار است ، گرما به درستی از سیم پیچ خارج نمی شود. 

این گرما در داخل یخچال می ماند و باعث کاهش خنک شدن می شود.
از دیگر مشکلات خنک نکردن یخچال می توان به یخ زدایی اشاره کرد.
در هر یخچال و فریزر بدون یخ زدگی سیستم یخ زدایی وجود دارد که چرخه خنک سازی و یخ زدایی را کنترل می کند. اجزای سیستم یخ زدایی عبارتند از: تایمر یخ زدایی و بخاری یخ زدایی.
یک تایمر یخ زدایی یخچال را بین حالت خنک کننده و یخ زدایی سوئیچ می کند. اگر خراب شود و در حالت خنک کننده متوقف شود ، باعث جمع شدن یخبندان بیش از حد روی سیم پیچ های اواپراتور می شود که جریان هوا را کاهش می دهد. یا وقتی در حالت یخ زدایی متوقف می شود ، تمام یخ زدگی را ذوب می کند و به چرخه خنک کننده بر نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *