علت آبریزش انواع یخچال

علت آبریزش انواع یخچال

علت آبریزش یخچال تمامی برند های معتبر

در این مقاله از سری مقالات آموزشی تهران تکنیک سعی داریم تا علت آبریزش یخچال فریزر های مختلف را بررسی و راه حل ساده و کاربردی آن را خدمت شما عزیزان قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت آبریزش یخچال جنرال الکتریک

یخچال و فریزر دائماً درون محفظه فریزر خود برقک تولید می کند. مایعی که تشکیل می شود ، لوله لوله تخلیه را به درون ظرفی که در زیر دستگاه قرار دارد می ریزد و در نهایت تبخیر می شود. یک لوله تخلیه دوشاخه در این فرآیند انحرافی ایجاد می کند، و باعث می شود آب پشت آن جمع شود و در قسمت پایین یخچال استخر شود. قبل از تماس با یک تکنسین تعمیر ، سعی کنید خودتان گرفتگی را پاک کنید. با تمیز کردن ساده و شستشوی یخچال با آب گرم، دستگاه شما در مدت زمان کوتاه به حالت کار خود باز می گردد.

 انواع آبریزش در یخچال به صورت های زیر است:

• آبریزش در داخل یخچال فریزر
• جمع شدن آب در کف یخچال فریزر
• آبریزش از پشت یخچال فریزر
• آبریزش در زیر یخچال فریزر

علت ابریزش یخچال جنرال الکتریک اغلب گرفتگی لوله است.

 یخچال ها با یخ زدایی خودکار دارای یک لوله تخلیه هستند که آب را از چرخه یخ زدایی به یک ظرف تخلیه ثابت در زیر یخچال می رساند. اگر روزی یك یا دو بار آب روی یخچال روی زمین ظاهر شود ، می تواند به دلیل گرفتگی لوله تخلیه یخ زدایی باشد. دلیل معمول گرفتگی تخلیه در یخچال ساید بای ساید ، یخ زیر سبد زیرین در محفظه فریزر ، علاوه بر یک گودال آب در کف است.

تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک

علت آبریزش یخچال مابه

اگر از یخچال مابه آبریزش از قسمت پشت یخچال است می تواند به سبب وجود مشکل در لوله تخلیه باشد.

 اولین چیزی که باید به آن دسترسی پیدا کنید دام تخلیه است زیرا این یک نقطه مسدود کننده رایج است. اگر دام را برداشتید و گرفتگی آن را از بین بردید ، می توانید با شلنگ آب آن را خارج کنید و مشکل شما برطرف می شود. برای بر طرف نمودن این حالت بهتر است از تکنسین و کارشناسان با تجربه کمک بگیرید و مشکلات خود را حل کنید.

علت آبریزش یخچال وایت هاوس

علت ابریزش یخچال وایت هاوس می تواند به سبب گرفتگی لوله باشد. 

اگر به دلیل گرفتگی تخلیه یخچال فریزرآبریزی وجود دارد ، پس از دسترسی به لوله، باید آن را جدا کنید. 

اگر در یخچال فریزر با تخلیه در عقب گرفتگی دارید ، به بخش بالا با عنوان تخلیه فریزر بالا و پشت نگاه کنید. 

برای تعمیر یخچال فریزر وایت هاوس می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما در تماس باشید و مشکلات خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حضور می یابند و تعمیرات را در سریع ترین زمان انجام می دهند.

علت آبریزش یخچال پروفایل

مهم ترین علت ابریزش یخچال پروفایل می تواند یخ زدگی لوله باشد.

 به عنوان بخشی از چرخه یخ زدایی یخچال ، لوله تخلیه یخ زدایی میعانات را از سینی قطره اواپراتور که در زیر اواپراتور قرار دارد به محفظه تخلیه در محفظه دستگاه کنار کمپرسور ، جایی که آب تبخیر می شود ، منتقل می کند. اگر سینی قطره اواپراتور یا قسمت بالای لوله تخلیه یخ بزند ، آب میعانات می تواند به داخل فریزر یا محفظه یخچال سرریز کند. این ترمیم شامل ذوب شدن آن قسمت تخلیه است به طوری که میعانات به درستی از طریق لوله تخلیه یخ زدایی و در محفظه تخلیه کنار کمپرسور جریان می یابد. خط اتصال آب بین اجزای آب داخل یخچال و فریزر می تواند شکسته شود ، در نتیجه نشت آب ایجاد می شود. 

این تعمیر شامل تعویض خطوط آب داخل یخچال است که توسط تعمیرکاران مجرب انجام می شود.

 از علل ابریزش یخچال می توان به موارد مختلفی اشاره نمود که برای مشخص شدن این موضوع نیاز است به صورت دقیق یخچال مورد بررسی قرار بگیرد. تعمیرکاران سعی می کنند به صورت دقیق یخچال را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تعویض قطعات داشته باشد قطعات اصلی و دارای گارانتی را جایگزین کنند. برای سفارش و درخواست تعمیر کار می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت اقدام کنید و با ما تماس بگیرید. تعمیرات یخچال پروفایل به صورت بسیار دقیق توسط تعمیرکار انجام می شود.

علت آبریزش یخچال ویرپول

مهم ترین علت ابریزش یخچال ویرپول این است که در واقع فقط دو منبع آب در داخل یخچال و فریزر دچار مشکل شده است. اولین مورد خطوط آب متصل به یخ ساز اتوماتیک یا دستگاه پخش کننده آب است،مورد دوم مکانیسم یخ زدایی خودکار و سیستم تخلیه آن در یخچال و فریزر است. آب به خودی خود در روش خنک سازی داخل یخچال و فریزر استفاده نمی شود ، بنابراین هرگونه نشت آب از یکی از دو منبع فوق الذکر تأمین می شود.


خطوط آب

خطوط آبرسانی منتهی به یخ ساز اتوماتیک و هرگونه دستگاه پخش کننده آب یا سیستم تصفیه موجود در درب یخچال را بررسی کنید. یک اتصالات شل می تواند بیش از حد انتظار آب نشت کند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات محکم هستند و همه شیلنگ ها و خطوط از پوسیدگی ، ترک خوردگی و علائم آسیب دیدن آزاد هستند.
در صورت بروز چنین مشکلات در یخچال ویرپول بهتر است به سرعت با کارشناسان ما تماس گرفته و از انجام ه رگونه اقدامی بپرهیزید چرا که ممکن است موجب بروز مشکلات دیگری بشود.

علت آبریزش یخچال فریجیدر

یکی از علت های آبریزش یخچال فریجیدر نشت دریچه ورودی آب یا ترک خوردگی لوله سیستم آب می تواند دلیل آن باشد. مسدود یا ترک خورده لوله تخلیه یخ زدایی نیز می تواند باعث نشت شود. آب میعانات یخ زدایی در ظرف تخلیه ته یخچال جمع می شود ، بنابراین یک ظرف تخلیه ترک خورده یا سرریز می تواند باعث قطره قطره آب روی کف پشت یخچال شود. 

ظرف تخلیه را از نظر وجود ترک بررسی کرده و اشیا foreign خارجی را که ممکن است درون ظرف تخلیه باشد تمیز کنید. یخ زدگی بیش از حد ناشی از نشت آب بندی درب نیز می تواند باعث سرریز شدن ظرف تخلیه یخ زدایی شود. اگر دیدید که ظرف تخلیه یخچال پر از آب است و در حال پر شدن است ، واشرهای درب را بررسی کنید و در صورت خرابی آنها را تعویض کنید.

Comments
  • در مورد یخچال فریزر وایت هاوس که دچار این مشکل شده موردی که تو این مطلب گفته بودید رو رفع کردم اما هنورم این مشکل رو داره راهکاری دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *