تعمیر یخچال ساید بای ساید در منزل – آموزش گام به گام

تعمیر یخچال ساید بای ساید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر یخچال ساید بای ساید در خانه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]یخچال های با سایز بزرگ تر از انواع دیگر یخچال که بصورت عمودی تقسیم به دو قسمت یخچال و فریزر به هم چسبیده می شوند را یخچال های ساید بای ساید می نامند.

البته این نوع از یخچال ها دارای تنوع زیادی هستند به طور مثال برخی در هر طرف از 2 درب دارند که در مجموع 4 درب دارند، برخی با طراحی جدید ارائه شده اند که DOOR-IN-DOOR نامیده می شوند.

با توجه به متنوع بودن برای تعمیر یخچال ساید بای ساید باید با طرز کار آن آشنا بود اما برای انجام برخی از کارهای ساده و اولیه با تجربه کم هم می شود کاری انجام داد اما برای تعمیر های تخصصی بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2640″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_button title=”بهترین راهکار ها برای تعمیر یخچال در منزل” btn_position=”cz_btn_center” id=”cz_99293″ link=”url:https%3A%2F%2Ftehranrepairco.ir%2F2020%2F01%2F26%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1-%25db%258c%25d8%25ae%25da%2586%25d8%25a7%25d9%2584-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d9%2585%25d9%2586%25d8%25b2%25d9%2584%2F|title:%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%20%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%20%D9%87%D8%A7%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%20%DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84||” sk_button=”color:#ffc600;” cz_button=””][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مزیت یخچال های ساید بای ساید

این نوع یخچال ها دارای ویژگی هایی هستند که از آن موارد می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • موتور های کم مصرف اینورتر
  • لامپ های کم مصرف ال ای دی داخل یخچال
  • قسمت های مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات
  • داشتن یخ ساز و آبریز روی بدنه
  • کنترل پنل لمسی
  • فیلتر های تصفیه آب جهت از بین بردن بو ، باکتری و قارچ
  • سیستم خنک کننده دوگانه جریان چند گانه ی هوا

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2641″ img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر یخچال ساید بای ساید در منزل

در ادامه قصد داریم برخی از مشکلات احتمالی و راه تعمیر یخچال های ساید بای ساید در منزل را بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

صدای غیر طبیعی فریزر یخچال ساید بای ساید

یک مشکل رایج بین یخچال های ساید بای ساید صدای غیر طبیعی در هنگام کار کردن می باشد. از دلایل این مشکل می تواند فرسودگی موتور فن اواپراتور باشد که عدم رسیدگی  و سرویس نکردن به موقع یخچال ایجاد می شود.

حال شما می توانید برای رفع این مشکل و تعمیر یخچال ساید بای ساید با روغن کاری کردن فن یخچال آن را برطرف کنید اما اگر مشکل رفع نشد باید اقدام به تعویض قطعه نمائید.

البته دلایل دیگری هم می تواند باعث بروز مشکل صدا باشد، مثل تشکیل برفک روی اواپراتور و برخورد فن با آن یا کثیف بودن بیش از حد موتور فن کمپرسور.

برفک زدن یخچال ساید بای ساید

برفک زدن در یخچال باعث می شود بازدهی و عملکرد سرمایشی یخچال بسیار پایین بیاید که دلیل تشکیل برفک ترکیب هوای مرطوب و گرم خارج و اطراف یخچال با هوای خنک داخل آن می باشد که با باز ماندن بیشتر درب بیشتر هم خواهد شد. راه حل رفع این مشکل و تعمیر یخچال ساید بای ساید بسته به محل تشکیل برفک متفاوت خواهد بود.

به وجود آمدن برفک در اطراف درب فریزر نشان از بسته نشدن خوب درب آن می باشد که از دلایل خوب بسته نشدن درب می تواند لاستیک دور درب و یا واشر درب یخچال باشد که برای تعمیر یخچال ساید بای ساید تان می توانید لاستیک را تعویض کنید. اما اگر در همه جای یخچال مقدار کمی برفک تشکیل شود به معنی این است که دمای فریزر شما خیلی پایین است.

لرزش یخچال ساید بای ساید

یکی از دلایلی که باعث ایجاد لرزش در یخچالی ساید بای ساید می شود قرار داشتن در زمان دیفراست است که برای تعمیر یخچال ساید بای ساید در این زمان پیشنهاد می شود که صبر کنید تا زمان کار دیفراست تمام شود.

سرد نکردن یخچال ساید بای ساید

زمانی که یخچال شما به خوبی سرد نمی کند شما چند مورد را چک کنید تا بتوانید کار تعمیر یخچال ساید بای ساید را انجام دهید. ترموستات یخچال را چک کنید و در صورت مشاده خرابی  در آن اقدام به تعویض قطعه نمائید. دمای تعیین شده روی کنترلر را چک کنید تا به اشتباه تنظیم نشده باشد، چون ممکن است دما روی مقدار بالاتری تنظیم شده باشد که باعث شود یخچال ساید بای ساید گرم باشد.

داخل فریزر را زیاد پر نکنید چون با زیاد بودن بسته های داخل فریزر و چسبیده بودن آنها به هم باعث می شود گردش هوا به خوبی انجام نشود. برای رفع این مشکل بهر است بسته ها را مرتب و در قفسه های داخل فریزر بچینید.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

خاموش شدن موتور با لرزش شدید یخچال همراه است

برای تعمیر یخچال ساید بای ساید در هنگام بروز این مشکلات موارد زیر را چک کنید تا مشکل برطرف شود.

پیچ ‌های نگه ‌دارنده موتور را بررسی کنید که پیچ‌ها شل نباشند.

کمپرسور را نیز چک کنید که پیچ هایش شل نباشند.

قرار نداشتن دستگاه در حالت دی فراست.

یخچال رو ی حالت نمایشگاه قرار نداشته باشد.

یخچال ساید بای ساید بدون وقفه و یکسره کار می‌کند

زمانی که یخچال شما یکسره کار می کند و اتومات نمی کند برای تعمیر یخچال ساید بای ساید باید ابتدا سیم پیچ های روی کندانسور را بررسی کنید تا کثیف نباشد و یا گرد و خاک روی آن نباشد که در صورت مشاهده کثیفی آن را تمیز کنید.

همچنین بررسی کنید درب به خوبی بسته می شود چون ممکن است چیزی جلوی بسته شدن درب را بگیرد و یا نوار دور درب خراب شده باشد. دمای تنظیم شده برای یخچال را بررسی کنید تا به اشتباه تنظیم نشده باشد.

حجم وسیله های داخل یخچال را بررسی کنید تا زیاد و انبوه و بهم چسبیده نباشند چون این امر باعث می شود یخچال دیر تر به دمای مورد نظر شما برسد که باعث کار کردن یکسره آن می شود.[/vc_column_text][vc_single_image image=”2642″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]با رعایت همین چند نکته ساده شما می توانید در موارد زیادی خودتان کار تعمیر یخچال ساید بای ساید را در منزل انجام دهید و نیاز به تعمیرکار نداشته باشید ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است در موارد حساس و اساسی از تعمیرکار با تجربه استفاده کنید تا آسیب بیشتری به وسیله شما وارد نشود.

تعمیرات خود را به متخصصان تهران تکنیک بسپارید و از تعمیر یخچال خود مطمئن باشید.

سوالات خود را درباره تعمیر یخچال ساید بای ساید در منزل از طریق نظرات با ما مطرح کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *