ارور اچ ار اس (HRS) در انواع یخچال فریز | راهکار های رفع خطا اچ ار اس

علت ارور اچ ار اس HRS

ممکن است در طول روز شما هم با ارور اچ ار اس در یخچالتان رو به رو شده باشید و ندانید چگونه عمل کنید و این خطا به چه صورت است و علت آن چیست. در این مقاله قصد داریم پیرامون ارور اچ ار اس یخچال های مختلف راهنمایی جامعی ارائه بدهیم.

پیام اچ ار اس‌ خرابی در قطعات زیر را هشدار میدهد:
۱-برد پاور ساید جنرال الکتریک main board power)
۲-الکترو فن اواپراتور ساید جنرال الکتریک
۳-الکترو فن کندانسور ساید جنرال الکتریک
۴-گزینه اول و دوم بطور همزمان
۵-بدترین حالت ممکن هر ۳ گزینه

خطای اچ ار اس

کد های ارور اچ ار اس HRS

در یخچال ها نیز ممکن است کد های مختلفی نمایش داده شود که به اختصار در این قسمت شرح می دهیم:
CC: کنترل های دما را بررسی کنید زیرا درجه حرارت برای یخچال درست نیست.
CI: یخ ساز را از نظر عملکرد مناسب بررسی کنید.
DF: در 48 ساعت جریان مداری از طریق دیفراست نمی گذرد.
dE: سیستم یخ زدایی در 24 ساعت گذشته به درستی کار نکرده است.
FF: غذای منجمد را از نظر ذوب بررسی کنید زیرا دما بیش از حد افزایش می یابد.
PF: یخچال و فریزر در اثر قطع برق یا موارد مشابه دیگر قطع شده است.
کدهای یخچال GE زیر ممکن است کدهای خطا به نظر برسند اما طبیعی هستند:
tC: اگر نمایشگر دما tC را نشان دهد (می تواند شبیه EC باشد ، وارونه F با C باشد) ، این یک کد خطا نیست ، این تنظیمات Turbo Cool (tC) است.
tF: اگر نمایشگر دما tF را نشان می دهد (می تواند شبیه EF باشد ، وارونه F با F است) ، این کد خطا نیست ، این تنظیم Turbo Freeze (tF) است.

رفع ایراد اچ ار اس (hrs)

جهت اقدام به رفع پیام اچ‌ ار اس میبایست با نمایندگی و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی جنرال الکتریک تماس حاصل فرمایید تا در سریعترین زمان ممکن ( کمتر از ۲ ساعت،به صورت شبانه روزی)توسط تکنسینهای مجاز اقدام به رفع ایراد اچ‌ ار اس (hrs) شود.
لازم به ذکر است :
۱-اگر برد پاور یخچال فریزر جنرال الکتریک مشکل داشته باشد هم میتوان برد را تعویض کرد و هم میتوان تعمیر کرد.(امکان غیرقابل تعمیر بودن برد بسیار کم است)
۲-رفع ایراد الکترو فن ها تنها از طریق تعویض فن امکانپذیر میباشد و به هیچ عنوان قابلیت تعمیر شدن ندارد.

3-با نصب محافظ مناسب یخچال فریزر و چه بهتر نصب ترانس استابلیزر یا فاراتل و انجام سرویس سالیانه میتوان از بروز مشکل اچ ار اس hrs) جلوگیری نمود.

ایا‌ در حالت اچ ار اس (hrs) یخچال و فریزر خنک میکنند؟

یخچال و‌ فریزر جنرال الکتریک در حالت اچ ار اس (hrs) هیچ عملکردی نداشته و فقط لامپهای داخل یخچال و فریزر روشن هستند.

در حالت اچ ار اس به مرور انجماد مواد غذایی از بین میرود و اولین اقدامی که میبایست توسط مصرف کننده انجام شود،خارج کردن مخزن یخ میباشد،چون در حالت اچ ار اس (hrs) ابتدا یخها ذوب میشوند سپس ۲ شاخه ساید را از پریز جدا کنید تا میزان اسیب دیدگی بیشتر نشود.

مدت زمان رفع ایراد اچ ار اس (hrs) چقدر است؟

از هنگام تماس شما با نمایندگی در کمتر از ۲ ساعت تکنسین در محل شما حضور خواهد داشت و بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه در محل شما رفع ایراد اچ‌ار اس (hrs) انجام‌میپذیرد.
ارور اچ ار اس‌ (hrs) در ساید بای ساید مابه و وایت هاوس و پروفایل نیز مانند ارور اچ ار اس در ساید بای ساید جنرال الکتریک میباشد.
در صورت بروز هرگونه مشکل در یخچال فریزر جنرال الکتریک،مابه،وایت هاوس و پروفایل و سایر لوازم‌خانگی جنرال الکتریک با نمایندگی و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی جنرال الکتریک از طریق ‌تلفنهای موجود تماس حاصل فرمایید تا در سریعترین زمان ممکن اقدام‌به‌رفع ایراد دستگاه شما شود.

مدت زمان ارور اچ ار اس چقدر است

اگر کنترل پنل قفل شده باشد، خاموش کردن دستگاه به مدت 20 دقیقه به دستگاه اجازه می دهد “دوباره راه اندازی مجدد” شود و مجدداً کنترل پنل را کنترل کند. در صورت عدم موفقیت ، این بدان معنی است که برد یخچال از کار خود متوقف شده است این در حالی است که یخچال کار نمی کند.

پیشگیری از ارور اچ ار اس

پیشگیری از کلمه ارور HRS صرفا با کمک متخصص تعمیر و نگهداری یخچال امکان پذیر است. متخصص با بررسی های ماهیانه و هر ی ا هر دو هفته می تواند جهت پیشبرد اهداف خود اقدامات مربوطه را انجام بدهد.

در هنگام ارور اچ آر اس چه باید کرد

در هنگام بروز ارور HRS بهتر است سریعا با یک متخصص یخچال خبره تماس بگیرید و موضوع را برای وی شرح بدهید. چرا که تعمیر و راه اندازی ارور اچ ار اس از جمله مهم ترین و حساس ترین تعمیرات یخچال فریزر جنرال الکتریک محسوب می شود.

با نمایش این ارور متوجه می شویم که برد یخچال دچار مشکل شده است و بهتر است سریعا با کارشناس مربوطه تماس برقرار کنید و ازاتلافی وقت بپرهزید. چرا که ممکن است خرابی یخچال اسیب های بسیاری به لوازم و خوراکی ها وارد نماید.

علت ارور اچ ار اس در یخچال فریزر مابه

یخچال و فریزر را از منبع تغذیه جدا کنید. سپس در اولین فرصت با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید. تاکید می نماییم خودسرانه به تعمیر دستگاه خود نپردازید، زیرا با ارور hrs یخچال پروفایل، دستگاه شما در معرض خرابی کامل است و با کوچکترین اشتباهی، برای همیشه یخچال شما ممکن است از کار بیفتد. بنابراین اینگونه تعمیرات را حتما به یک تعمیرکار حرفه ای و با تجربه بسپارید.

تعمیرات مابه

خطای اچ ار اس جنرال الکتریک

جنرال الکتریک ، هات پوینت و کنمور همه مارک های لوازم خانگی متعلق به جنرال الکتریک هستند که بسیاری از اجزا و سیستم عامل های مشابه را در اختیار دارند. چندین یخچال مختلف دارای صفحه کنترل یکسانی هستند و این لوازم خانگی به طور معمول با شناسایی یک خطای کلی عملکرد ، کد “HRS” را روی رابط خود نمایش می دهند

در یخچال های جنرال الکتریک – جنرال الکتریک – هات پوینت و کنمور ، کد “HRS” نشان دهنده عملکرد نامناسب برد کنترل اصلی است.

 

علائم ارور HRS یخچال فریزر جنرال الکتریک

 

صفحه کنترل اصلی دقیقاً این کار را انجام می دهد: عملکرد دستگاه را کنترل می کند. مشکلات معمولاً خود را به طرق مختلفی نشان می دهد ، از جمله عدم راه اندازی کامل یا راه اندازی آن ، از کار افتادن هر دو بخش فریزر و یخچال برای رسیدن به دمای مطلوب مطابق تنظیم شده در کنترل ها یا ترموستات ، یا بیش از حد سرد شدن آنها. عمل پر سر و صدا یکی دیگر از علائم رایج است.

عملکردهای جداگانه ای که معمولاً از کار خودداری می کنند شامل عدم توزیع آب خنک شده از تلگراف و عدم تولید یخ توسط یخ ساز است. اگر توزیع کننده ها کار می کنند ، کم نور شدن و یا پالس شدن چراغ های دیسپنسر هنگام کار آنها یکی دیگر از علائم رایج خرابی صفحه کنترل است.

برند جنرال الکتریک از گذشته تا کنون یکی از بهترین و محبوبترین برندها در لوازم خانگی‌ بوده و‌ می‌باشد.

این برند در گذشته تنها با نام جنرال الکتریک خود را معرفی کرده اما در چند سال اخیر برندهای وایت هاوس، مابه و پروفایل را به مجموعه برندهای خود اضافه کرده است.

قطعات و لوازم یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک،وایت هاوس، مابه و پروفایل همگی مشابه می‌باشند.

ایجاد مشکل فنی در لوازم خانگی جنرال الکتریک امری طبیعی میباشد که میبایست توسط تکنسین مجاز لوازم خانگی جنرال الکتریک مورد بررسی و رفع ایراد قرار بگیرد.
برخی از ایرادهای به وجود امده در یخچال فریزر جنرال الکتریک و یا ساید بای ساید جنرال الکتریک توسط پیام و یا ارور بر روی صفحه نمایشگر ساید جنرال الکتریک به مصرف کننده هشدار داده میشود.
یکی از رایجترین ارورها در ساید بای ساید جنرال الکتریک،وایت هاوس،مابه‌ و یا پروفایل ارور اچ ار اس (hrs) میباشد.

تعمیرات جنرال الکتریک

 

علت ارور اچ ار اس (hrs) در یخچال فریزر جنرال الکتریک

۱-تمام شدن عمر مفید قطعات
۲-نوسان برق
۳-عدم انجام سرویس سالیانه

علت تیک تیک کردن یخچال جنرال الکتریک

یکی از اصلی ترین نشانه ها و علائم ارور اچ آر اس در یخچال فریزر جنرال الکتریک غیر از نشان دادن ارور روی مانیتور، سر و صدای اضافی و تیک تیک کردن یخچال می باشد. در صورتی که احساس کردید یخچال فریزر شما صدای تیک تیک می دهد، حتما با کارشناس مربوطه جهت تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید و رای پیشگیری از بروز خطا و یا ارور HRS یخچال آرتیکا ابتدا می توان از محافظ برق استفاده کرد که تا حدودی جلوی نوسانات برق را بگیرد و از آسیب زدن به دستگاه جلوگیری کند .

 دیگر اینکه وقتی به شکل طولانی مدت از یک دستگاه الکترونیکی استفاده می کنیم باید هر از چند یک بار سرویس کار متخصص یخچال ما را تحت نظر بگیرد و چک کند و اگر مشکلی دارد گوشزد و مرتفع نماید

علت ارور اچ ار اس در یخچال فریزر وایت هاوس

عمده ترین دلایلی که میتواند باعث بوجود آمدن ارور hrs در یخچال های وایت هاوس شود خرابی برد اصلی یخچال است که البته نسبت به خرابی سایر موارد یخچال هزینه ی بیشتری دارد. در صورتی که برد یخچال به دلایل مختلفی از جمله نوسانات برق، برخورد آب به برد و سایر موارد بطور کلی خراب شود نیاز است که برد یخچال بصورت کامل تعویض شود و برد جدیدی برروی یخچال وایت هاوس شما نصب شود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است ارور اچ آر اس بدلایل مختلفی نیز بوجود بیاید و بطور عمده مشکل اصلی بدلیل خرابی برد یخچال می باشد. همچنین دلیل دیگری که میتواند باعث بوجود آمدن ارور hrs در یخچال وایت هاوس شود میتواند خرابی ۲ قطعه از یخچال بصورت همزمان باشد.

تعمیرات وایت هاوس

علت ارور اچ ار اس در یخچال فریزر پروفایل

شما میتوانید برای تعمیر ارور اچ آر اس در یخچال پروفایل، برد یخچال را تعویض کنید، البته اینکار ساده نیست و باید حتما به دست یک تعمیرکار حرفه ای یخچال پروفایل سپرده شود. بنابراین حتما این نکته را درنظر داشته باشید که بدلیل گرانی و کمیاب بودن برد یخچال پروفایل، حتما جهت تعویض برد یخچال خود، نزد نمایندگی مجاز تعمیر یخچال پروفایل بروید. همچنین ممکن است نیاز به تعمیر کندانسور و فن های یخچال داشته باشید

علت ارور اچ ار اس در یخچال فریزر آرتیکا

خاموش شدن یخچال و از کار افتادن آن ، گرم شدن فضای داخل یخچال و خنک نکردن مواد غذایی و بهم ریختن علامت های روی صفحه مانیتور و اینکه از یخچال به آن بزرگی فقط یک لامپ روشن می ماند وصدای تیک تیک کردن یخچال از نشانه های مهم ارور یا خطای اچ آر اس می باشد .

رفع خطای اچ ار اس تهران تکنیک

شرکت خدماتی تهران تکینک با سالها سابقه در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی در خدمت شماست . کافی است با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا کمتر از 24 ساعت تعمیر کار به محل اعزام شود. شماره های درج شده برای تماس با نمایندگی ها:

نمایندگی شمال تهران 26853802-021

نمایندگی شرق و جنوب شرق تهران 77751914-021

نمایندگی مرکز تهران 88420843-021

نمایندگی غرب و شمال غرب تهران 88565530-021

نمایندگی غرب تهران 44804304-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *